Kuş Lokumu

Standard

• Bir tavuk bir balığa: “Kanatlarım var ama uçamıyorobrolop…” demiş. Balık telaşla karşılık vermiş: “Gördüğüm kadarıyla yüzemiyorsun da…”

• Turşu kurarken şunlara dikkat etmek gerekir: Öncelikle kurduğunuz şeyin parmağınızla ya da bir çatal yardımıyla dokunarak turşuluk sebzelerden biri olduğundan emin olun. Yaygın kanının aksine market poşetlerinin ve yarım litrelik pet şişelerin turşusu olmaz. Öte yandan, turşunun olmazsa olmazları; bidon ve tuzdur. Tuz, turşunun kanı, bidon ise kozasıdır. Caddelerden süpürerek elde ettiğiniz belediye tuzunu damıtarak bidona katın. Belediye tuzu, turşunuza sokaktaki adam lezzeti verecektir. Malzemeleri içine doldurduktan sonra ağzını savcılıktan izin almak şartı ile sıkıca kapatın. Yasal zaman aşımı süresi dolduktan sonra açın. Afiyet olsun.

• Bilge karıncadan genç karıncaya: Darbukanın üstüne düşersen belki darbukatör bir karınca olursun, fakat darbukanın içine düşersen en iyi ihtimalle artık sağır bir karıncasın.

• “Etrafındakilere güvenip ortaya çıkma, ufalarlar” diye tısladı bakkalın çırağı, “Kavak ağaçları sürü halinde gezer ya, kerestesi yumuşaktır. Sen beyzbol sopası olmayı hayal ediyorsun ama dondurma çubuğu olur çıkıverirsin. Dil darbeleri öldürür.”

Bahadır Cüneyt YALÇIN-Afili filinta

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s