o eski hücre | meditasyon

Standard

ommmmmmm…….

ooooommmmmmmmmm….

oooooooöhöö öhö öhömmm.

arkadaşlar ne bekliyordunuz yani meditasyon dedim diye ciddili burada meditasyon yöntemleri anlatıcak halim yok, sadece bir küçük öneri. önereceğim programın adı tam olarak “meditasyon.”

baştan söyleyeyim, ben deli miyim meditasyona ne ihtiyacım var diyenleri postun hemen ilk çıkışından yolcu ediyoruz. 👋🏻👋🏻👋🏻 güle güleyin.

meditasyon “show more” diyenlerle (tdk’nın gözü yaşlı) baş başa kaldıksa devam ediyorum;

hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz, akıllı telefon yazılımlarına yani sanırım ingiliççe adıyla “application”lara da aşinayız. işte lafı uzatmayayım, akıllı oldukları için hayatımızın her alanına burunlarını sokan bu uygulamalardan biri de meditasyon uygulaması. (bilgiç bilgiç konuşmak kalp ben) “Meditation is bringing the mind home” diye bir kitap adı duydum geçenlerde. Meditasyonun bazı durumlarda gerekliliğini güzel özetleyen bir cümle. bazen kendimize şefkat duymamız gerekebiliyor ya da kendimizi affetmemiz ya da bir başkasına şefkat duymamız, stresten kurtulmamız, anda kalmamız, az daha özgüvenli bir duruş… vs.

meditation.jpg telefonlarınızın uygulama indirme kısmına “meditasyon” yazıp resimdeki logoyu gördüğünüz programı indiriyorsunuz. programın tanıtım kısmında yazılı olan şeyleri aynen kopyalayıp aşağıya ekledim.

gerekli görülen not: tabii ki reklam yapmıyorum 🙂 ben, herkesin hayatın her alanında bu tür motivasyon ve meditasyonlara ihtiyaç duyduğuna inanan biri olarak tavsiyede bulunmak istedim, bu kadar.

sevgiler!

motivasyon.jpg

İlk ve tek Türkçe meditasyon uygulaması “Meditasyon”.

Günde 5 dakikadan başlayan farkındalık egzersizleri ile bedenini ve duygularını tanı, stresini yönet, endişeni azalt ve uyku problemlerini çöz.

“Meditasyon”un insan sağlığı ve mutluluğuna katkısı bilimsel çalışmalara dayanıyor. Daha mutlu ve huzurlu bir insan olabilmek için farklı konular içeren programlar seni bekliyor!

Konulardan başlıcaları:
Meditasyonun Temelleri – Mindfulness
Beden
Nefes
Uykuya hazırlık
Stresi Rahatlat
Şefkat
Özgüven
Odaklanma
ve birbirinden farklı “Hemen Başla” programlarıyla evde, ofiste, yolda kulaklığını takarak daha sakin ve dingin bir hayata geçiş yap.

Ayrıca Sayaç özelliği ve zengin fon müzikleriyle beraber meditasyon yaparken, çalışırken, uyumadan önce rahat bir ortam sağla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s