o eski hücre | motivasyon

Standard

biraz motive olmaya ihtiyacınız varsa, yaptığınız işi bırakmak daha kötü hissetirmeyecekse; yaptığınız işi bırakın ve daha önce dinlemiş bile olsanız nil’in tavsiyelerine kulak verin. iyi hissettirecek, belki zaten hayatınızda uyguladığınız şeyleri dinlemek daha bile iyi hissettirecek ❤️

zaman makinası olsaydı ve kendi geçliğime, mesela on yedi yaşıma dönseydim kendime şunları söylerdim;
en önemli şey aşk onu doya doya yaşa, bu bir.
ne yapmayı sevdiğini bul ve sonra o sevdiğin şeyi yapabiliyor musun ona bak. yapmıyorsan boşuna enerjini tüketme, yapabilenler yapsın.
yapıyorsan, dünyanın en şanslı insanlarından birisin, DİLİNİ ISIR, KİMSEYE SÖYLEME.
sevdiğin insanlar bul, işlerini onlarla yapmanın yollarına bak. hayat YAP, ET ÇALIŞ, BAŞARla geçiyor. Ve bu maraton çok sevdiklerinle geçerse iş yapmamış sürekli aşk yapmış olursun.
bi’ kaç kişinin elini sıkı sıkı tut. onların dertleriyle dertlen, mutluluklarıyla uç, dediklerine kulak ver. onları kaybetme. her şey değiştiğinde senin en orijinal halini bilip sevenlere ihtiyacın olucak.
kendini onunla bununla karşılaştırma. Başkaların kriterlerine göre seçim yapMA! O zaman başkaların gideceği yerlere gidersin. Oralarda ne işin var, senin yolun başka yokuşların başka!
konu komşu ne der diye dinleme. komşu sen hayatın hakkında topu topu 15 dakika konuşucak, sense ölene dek onu yaşıcaksın.
hareket et, her gün hareket etmeyi alışkanlık haline getir. Bi spora kafayı tak, dansa kafayı tak, satranca kafayı tak. Kafaya taktıkların ilerde yaldız olup üzerine yağacak, yaldız olup üzerine yağacak. 
her gün oku, her şeyi oku. ağaç olamak nasıldır, van gogh olmak nasıldır, ikinci dünya savaşına katılmış olamak nasıldır, öğren! bi’ gün hepsi yapboz gibi yapışıp sana inanılmaz gerçekleri göstericek.
kızlar; zekadan, çalışıp başarandan, ve espiriden hoşlanır. erkekler; güzellikten, edadan ve huzurdan hoşlanır.
hayat alışkanlıklıklarla yürüyor. bi’ şeyi iyi yapmak istiyorsan hemen alışkanlık haline getir. alışkanlıksa tekrarla oluyor. Beyin böyle programlanıyor. Bişeyi sürekli yaparsan başka şeyi düşünmüyor, onu hep öyle yapıyor. o yüzden alışkanlıklarına çok dikkat et! neyi alışkanlık yaparsan hayatın ondan oluşucak unutma.
erken kalkmak kulağa berbat geliyor,  biliyorum ama erken kalkan yol alır hayatımda duyduğum en doğru şey. Bazen saat 8:30 da üç şey bitirmiş oluyorsun ve inanamıyorsun zamanın göreceliğine.
Dedikodu yapma! dekikodu nasıl bişey biliyor musun, böyle evinin içine çöp boşaltmışsın gibi. ağzını, içini, evini kokutuyor. Rahatlatır sanıyorsun ama pisletiyor insanı. gül geç. hem dedikodu yapanların başına mutlaka ayıpladıkları, beğenmedikleri, çekiştirip durdukları  şey gelir unutma. hayatın mizah anlayışı böyle.
kızlar güzel mi güzel bi’ kadın olduğunuzda  kendi atınız olsun. kendi paranızı kendiniz kazanın, onu şakır şakır harcayın. böylece ayrılıklarla ve boşanmalarla attan inip eşeğe binmezsiniz. atınız kimse altınızdan alamaz. dört nala başka yere gidebilirsiniz.
erkekler; yakışıklı mı yakışıklı bir erkek olduğunuzda kadınlara çocuklara ve hatta birbirinize asla el kaldırmayın. o güç, güç değil! kaba kuvvet o. korkudan kaynaklanır. kaybetme korkusundan. ve kimseyi avucunuzda sıkarak elinizde tutamazsınız. tam tersi avucu apaçık bırakıcaksınız.
kimseyi suçlama suçlamak; nasıl diyim, zehirli bi duygu. İnsanı frenler, insanı kurban psikolojisine sokar. Atıl bırakır. Hatta şimdiden duvara ” KENDİMİ SUÇLU HİSSETMİYORUM” yaz. 
” KENDİMİ SUÇLU HİSSETMİYORUM, KENDİMİ SUÇLU HİSSETMİYORUM, KENDİMİ SUÇLU HİSSETMİYORUM” yaz. çok faydasını görüceksin.
ceplerden, bilgisayarlardan televizyonlardan uzak bi saat ayır kendine. kendinle sosyalleş yoksa unutursun nasıl biri olduğunu. hayatın,  sana başkaları tarafından yansıtılmayan bi aslı var. onu dinle deniz kabuğu dinler gibi. yalnızlığını kimseye verme. yalnızlığın hariç her şeyi paylaş. çünkü hayat paylaşınca güzel.
Her gün şükret! Teşekkürü dualarından asla eksik etme. teşekkür kadar insana iyi gelen bişey yoktur. bi şeyi istemekten dilemekten bile iyidir. sıcacık yapar ruhunu. “bendeki bana yeter, hatta artar bile” dünyanın en güzel felsefesidir. birinden bi’ şey isteme  onun yerine birine bi’ şey ver, bak neler olucak seyret sonra.
karanlık günler olucak. düşüceksin de. yaralar da açıklıcak. o zamanlarda şunu unutma; tünel biticek. kalkıcaksın da, kabuk da bağlayacaksın. sevdiklerine bakıp usanmadan “seni seviyorum. “seni çok seviyorum” de. hatta “sen ne yaparsan yap, kim olursan ol sevicem” de.
korkmaktan korkma. ödün bile kopsun. sonra kapa gözünü bas karanlığına. belki biri taş döşemiştir, kim bilir…
Böbürlenme, Kibirlenme, Köpürme. Abart, Çoğalt, Parlat. Böbürlenme, Kibirlenme, Köpürme. Abart, Çoğalt, Parlat.
hergün bi yazar tarafından hayatının hikayelendirildiğini düşün ve dinle. böyle bi’ kahraman olmak ister miydin? istiyorsan başarıyorsun. ne mutlu sana.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s